We wtorek 4 czerwca odbyła się tegoroczna edycja gminnej Spartakiady Sportowo-Pożarniczej. Ze względu na warunki atmosferyczne oraz intensywne opady deszczu zawody zorganizowano w Hali Sportowej w Brzeszczach. Mimo utrudnień w organizacji, uczestnikom i organizatorów nie opuszczał dobry humor, a spotkanie było okazją nie tylko do międzyszkolnej rywalizacji, ale też wspólnych rozmów i zabawy.
Celem wydarzenia było promowanie aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz uświadomienie dzieciom i młodzieży jak ważny jest sport w kształtowaniu właściwych postaw życiowych wolnych od uzależnień. W Spartakiadzie udział wzięli uczniowie z wszystkich sześciu zespołów szkolno-przedszkolnych z terenu Gminy Brzeszcze oraz drużyna Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze. Uczestników i gości przywitali Burmistrz Radosław Szot wraz z Marszałkiem Młodzieżowego Parlamentu Mikołajem Grzywą.
Uczniowie naszej szkoły jak zawsze pokazali, że posiadają w sobie pokłady energii i wolę walki, ale w tym całym przedsięwzięciu najważniejsza jest dobra zabawa i możliwość spędzenia czasu wśród rówieśników.
Do zobaczenia za rok!