Już kolejny raz mogliśmy gościć w naszej szkole wspaniałych aktorów z Teatru Otwartego z Krakowa.
Przenieśli nas oni w niezwykły świat legend: ich opowieść rozpoczyna odnalezienie Starego Młynka, który był zakopany przy ul. Szewskiej niedaleko domu Skuby. Bohaterowie przedstawienia postanawiają uruchomić znalezisko i to daje początek tej niesamowitej historii. Smok opowiada legendę Smoka Wawelskiego, który jest jego dalekim krewnym, a także przybliża słuchaczom postać Jana Twardowskiego, największego krakowskiego maga.
W historii pojawią się również zaczarowane gołębie, legendy o dwóch wieżach i hejnale,
o Krzysztoforach, diable i kogucie w jednym bucie.
W to niezwykłe widowisko zostali zaangażowani również uczniowie, którzy doskonale sprawdzili się np. w roli Smoka Wawelskiego, króla, skromnego Szewczyka, a nawet diabła…
Uczniowie mogli także powtórzyć swoje wiadomości z zakresu znajomości legend, które w ostatnim czasie były omawiane na lekcjach języka polskiego. I trzeba przyznać, że zarówno klasy starsze
i młodsze, imponowały wiedzą. Gratulacje!!

[/et_pb_column]