10.11.2022 r. odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającego się święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Społeczność szkolna wraz z  zerówką uroczyście odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego.
Temu wyjątkowemu dniu towarzyszyły występy uczniów.
Nasze serce skradła klasa I, która podczas wykonywania swojej piosenki, w formie rysunkowej przedstawiała najważniejsze fakty z historii Polski.
Nieco odmiennym talentem mogła pochwalić się klasa II, która nie tylko pięknie śpiewała, ale również wygrywała melodię przy pomocy trójkątów.
Klasa III uraczyła nas wspaniałym wykonaniem piosenki „Kocham Cię Polsko”, a klasy IV, V i VIII zaśpiewały wzorcowo słynną pieśń pt. „Szara Piechota”.
Wisienką na torcie okazał się występ taneczny klasy V i VIII, który otrzymał gromkie brawa od zebranej publiczności.
Wydarzenie podsumowała Pani Anna Bielenin, która przypomniała zgromadzonym najważniejsze fakty dotyczące Święta Niepodległości.
Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor, dziękując zgromadzonym za wspaniałą akademię.