W dniu 26.10. cała społeczność szkolna podczas przerw bawiła się wspólnie próbując odkodować zaszyfrowane informacje.

Zadaniem uczniów klasy pierwszej było ułożenie znanych im w języku angielskim słówek zgodnie z instrukcją podaną przez uczennice klasy 8.

Klasa druga próbowała swoich sił odkodowując napis CODEWEEK przygotowany przez uczennice klasy 7.

Uczniowie klasy trzeciej świetnie sobie poradzili z ukrytymi fragmentami obrazków i napisów w języku angielskim, które bardzo szybko rozkodowali.

Klasa czwarta otrzymała specjalnie dla nich przygotowany przez uczniów klasy 7 i 8 nietypowy alfabet wraz ze wskazówkami w jaki sposób z niego skorzystać przy zaszyfrowanych wyrazach z języka angielskiego.

Wszyscy uczniowie klas 1-4 świetnie sobie poradzili, dzięki zaangażowaniu i pomocy uczniów klas 7-8 młodsze dzieci bez problemu zdobyły cukierki, które były nagrodą podczas rozwiązywania zadań.

Pomoc i entuzjazm uczniów klas 7-8 sprawiła, że dzień ten minął w naszej szkole w miłej i radosnej atmosferze.

Nie mogło jednak zabraknąć niespodzianki dla organizatorów tej wspaniałej inicjatywy! W poniedziałek 25.10. uczniowie klas 7-8 świetnie się bawili próbując ułożyć kolorowe kubeczki wg podanego wzoru. Okazało się, że to zadanie wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać :).