13 październik na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów, ponieważ w tym dniu odbyło się ślubowanie klas pierwszych oraz uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Cudowne dzieciaczki rozpoczęły swój  pokaz dostojnym polonezem, by potem zaprezentować wesołe piosenki oraz wierszyki, uroczystość  została uświetniona występem tanecznym klasy II.
Tegoroczne absolwentki klasy ósmej wspaniale sprawdziły się w roli konferansjerek i wspólnie z pierwszakami wyrecytowały wiersz pt: „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy.
Niejednemu rodzicowi zakręciła się łza w oku, kiedy Pani Dyrektor oficjalnie przyjęła ich pociechy do grona społeczności szkolnej, poprzez symboliczne dotknięcie ramienia wielkim ołówkiem.
Birety oraz tyty ze słodkościami sprawiły, że na twarzach dzieci zagościł uśmiech.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.